ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3408060
*
nr 340 8060
Spegel
rokokostil, H.120
Utrop:
300 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 16:14:33
1
300 kr
12/12 19:40:39
2
800 kr
13/12 00:04:27
3
450 kr
13/12 08:54:14
1
600 kr
13/12 13:47:04
4
700 kr
13/12 14:05:36
1
800 kr
13/12 15:20:42
1
900 kr
13/12 15:44:18
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 340 8060
Spegel
rokokostil, H.120
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 16:14:33 | 1 | 300 kr |
12/12 19:40:39 | 2 | 800 kr |
13/12 00:04:27 | 3 | 450 kr |
13/12 08:54:14 | 1 | 600 kr |
13/12 13:47:04 | 4 | 700 kr |
13/12 14:05:36 | 1 | 800 kr |
13/12 15:20:42 | 1 | 900 kr |
13/12 15:44:18 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27